روز چهل و چهارم

 

سلام به دوستان عزیزم ..

من آمدم با پستی جدید ،توی این مدت منتظر بودم تا ویزیت بعدی برسه و بعد پست جدید بگذارم چون روزهای اول که مثل روزهای پیشین خوردن کماکان سخت بود ولی الان چند روز میشه که خیلی بهتر شده ،دیگه دندانهام موقع خوردن درد نمیگیره و انگاری که دندانها تیز تر شده و من به توصیه دوستان بیشتر و بیشتر و با ترس کمتر خوردم و جویدم که این خیلی کمک کرد.. توی این مدت وعده های غذایی کوچک میخوردم و زیاد میجویدم !این روزها برای خوردن خیلی راحت تر شدم و روز به روز بهتر میشه.. خدا رو شکر.

 

خب امروز رفتم پیش دکتر مسگرزاده عزیز و معاینه شدم ،ایشون ابراز رضایت کردند و گفتند که همه چیز خوبه .. داخل دهان و با چوب معاینه به آرامی از همه طرف نگاه کردند و گفتند هنوز ته ورم داری و ورم هات کامل نخوابیده و مثل قبل همان طرف راست بیشتر ورم داره .. از مادرم سوال کردند که کش ها رو می اندازم یا نه نکنه نمی اندازم و در میارم که مادر به طرفداری از من گفتند نه آقای دکتر زمانی که میخواد غذا بخوره در میاره و سریع مسواک میزنه و می اندازه و دکتر هم خوشحال شدند و گفتند بسیار خب اگر اینطور باشه 14 روز دیگه این سیم های دیگه که روی دندانها هست و هم در میاریم و کلا دخترمون راحت میشه .. من هم کلی خوشحال شدم و ذوق کردم .از خانم دکتر هم یک بسته کش جدید گرفتم چون دیگه داشت تموم میشد .. بعد از اون هم کمی دوباره از بی حسی و اون سیم ها که نصفش توی لثه ی من هست پرسیدم که باز خندیدند ولی نگفتند درد نداره من میدونم که در آوردن این سیم ها باید خیلی دردناک باشه چون زمانی که لبمو میدم بالا و بهشون نگاه میکنم میبینم که لای لثه ها رفته استرس

البته دوستان عزیزی که پیش از عمل ارتودنسی دارند نیازی به این سیم ها ندارند که در اتاق عمل کار گذاشته بشه و نگران این دردهایی که من قراره بکشم نباشند .

خب از صورتم بگم که هنوز ورم داره ولی خیلی خیلی ورم هاش خوابیده و همین باعث شده حس کنم صورتم کشیده شده و همش جلوی آینه هستم که ببینم علتش چی هست و حس میکنم چون قسمت پایین صورتم ورم بیشتری داره من این جوری حس میکنم چون گونه هام نسبت به روزهای اول دیگه به اون برجستگی نیست چون ورم گونه هام کامل خوابیده .. به هر حال این هم نگرانی و توهم جدید من هست که صورتم کشیده شده .. در خصوص بینی هم ورم هاش بهتر شده و کجی اون کم شده و چند روز هست که چسب میزنم روی بینیم که خیلی کمک کرده و حالت گرفته ..

در خصوص لبخندم هم باید بگم که خیلی بهتر از قبل شده چون روزهای اول عمل که حس میکنید میزان خیلی کمی از دندانها دیده میشه و کم کم این میزان بیشتر میشه و دندانهاتون بیشتر دیده میشه من که قبلا زمانی که میخواستم بخندم تا دندانهام دیده بشه مجبور بودم لبم و هم کمی بالا ببرم که دیده بشه دندانهام  ولی الان دیگه دندانهام به خوبی دیده میشه و از این جهت خیلی خوب شده و خدا رو هزار مرتبه شکر میکنم ..  در مورد کج بودن لبم و اینکه گوشه هام لب هم فرو میرفت هم این گزینه کم کم داره خیلی بهتر میشه و فرم لبهام که درست شده  و فرورفتگی هم روز به روز داره بهتر میشه .. ورم های زیر چونه هم داره بهتر میشه و ورم های گردن از بین رفته ..

جدیدا فکر میکنم اینکه زمان عمل جراحی فک پروتز بگذارند دو طرف فک خیلی به فرم صورت کمک میکنه و حالت گردتری بهش میده .. تا به حال در این خصوص با دکتر مسگرزاده عزیزم صحبتی نکردم تا نظرشون و بدونم ولی حتما این سری میپرسم تا اینجا بنویسم برای دوستان تا بدونیم این حالت چه عوارضی ممکنه داشته باشه و اینکه آیا به زیباتر شدن صورت کمک میکنه یا خیر .. تا بتونه برای دوستانی که قصد این عمل و دارند یاری دهنده باشه .

از همه ی شما عزیزانم که نگران حالم هستید و جویای حالم میشید ممنونم و از همه ی دعاهای زیباتون متشکرم دوستان عزیزم پروانه های زیباتون که در حکم پیام برای من میفرستید خیلی دوست داشتنی هستند و حالم و بهتر می کنند ..

سمن هستم از دیار آرزوها

/ 93 نظر / 55 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهدیه

ریحانه جون، سمن یه لیست مفصل در مورد خوراکیهایی که میتونی تو این دوران بخوری تو پست روز بیست و ششم نوشته اونجا رو بخون بهت خیلی کمک میکنه، بعدش الان تا میتونی مایعات بخور مثل انواع آبمیوه ها تا زودتر مواد بیهوشی از بدنت بیرون بره، فرنی الان برات خیلی خوبه گلوت نرم میکنه و سوپ صاف شده و آب پاچه و... هر چیزی رو به صورت میکس شده طوری که با نی از دندونات رد بشه رو میتونی بخوری.

ریحانه

شمام شبا زود به زود بیدار میصدین؟آخه من تقریبا هر یک ساعت یه بار شبا از خواب بیدار میشم.

بله ریحانه جون همین طوره کم کم خوب میشی نگران نباش عزیزم

ریحانه

ببخشید یه سوال دیگه من تا شنبه دکتدمو نمیبینم الانم دور صورتم و باند کشی بسته دکتر و دندونامم با ارتودنسی و کش بستست.در حد اینکه آب دهنمو بعضی وقتا بتونم جمع کنم حس دارم سرم شستشو هم دارم اما چون دهنم حس نداره هنوز توش نرفته میاد بیرون میترسم واسه بهداشت دهنم مشکل پیش بیاد چون فعلا دستور مسواک ندارم.خوراکیامم که امروز خوردم آب آناناناس اب سیب و به اب قلم اب کباب و چای شیرین و مقداری شیر بوده اما بده که نمیشه هی بخوری آخه هی گشنم میشه تو بیمارستان تا لحظه آخر سرم قندی نمکی بهم وصل بود اما حالا که نیس .راستی من صورتم خعلی ورم داشت دیروز جوری که طرف راست صورتن کبود و پر از باد و ورم بود اما الان با کمپرس یخ خیلی بهتر شده حداقل الان چشم راستم باز میشه اما خب هنوز ورمش خعلی زیاده انتظار ندارم به این زودی خوب بشه.یه مورد دیگه اینکه چون صورت من به سمت راست تغییر جهت داده الان هی عضلات سمت چپم زور ورزی میکنن و میخوان برگردن سر جای خودشون همینم لاعث شده.سمت.چپ دندونام روی هم نباشن .همه ی اینا طبیعیه؟

ریحانه

سلام چند تا مشکل وجود داره یکی اینک من قطره استامینوفن ندارم فقط شربت سفالکسین و ایبو پروفن و قطره فیل افرین دارم.نشکل بعدی اینه که سرم من لدله نداره و مشکل بعدی اینه که من اصلا اختیار لبامو ندارن یعنی اگه چیزی بریزم تو دهنم یا خودش میریزه بیرون یا باید قورتش بدم ک البته چونمم حس نداره انگار که یه جسم بی جانه.با لیوان یه بار مصرف امتحان کردم همش ریختم به خودم با سرنگ هم انجام دادم حداقل اون کمتر برمیگرده بیرون همین دیگه

مهدیه

ریحانه جون چقدر شرایطت شبیه شرایط بعد از عمله منه ، منم اون باند کشی رو تا چند روز داشتم حالا وقتی اونو دکترت برات باز کنه از سنگینی صورتت کم میشه و تو خوردن و شستشوی دهانت راحت تر میشی و بعد میتونی مسواکم بزنی، سرم شستشوی منم لوله نداشت خوب تو لیوان بریز و اگه نمیتونی بریزیش بیرون قورتش بده چون خودم اینجوری بودم دکترم بهم اینو گفت، بعدشم قطره استامینوفن کودکان رو میتونی از داروخانه تهیه کنی و یا اگه خیلی درد داشتی و نمیتونستی بخوابی میتونی از شیافم استفاده کنی، اگه دیدی نتونستی زیاد چیزی بخوری و ضعف داشتی میتونی بری درمانگاه بهت سرم بزنن حالت بهتر میشه و مطمئن باشه سختیاش تا ده روز اوله بعدش شرایطت راحت تر میشه، انشالا زودتر خوب بشی دوست گلم[گل]

مهکامه

سلام سمن جان ، بابت این وبلاگ واقعا ممنون همه چیز رو خیلی خوب و با جزئیات توضیح میدی [لبخند][گل] من هم بیست اسفند پیش دکتر مسگرزاده وقت جراحی گرفتم . فک پایین من عقب و فک بالا کمی جلو هست و خنده لثه ای دارم ، دکتر گفتن باید عمل دو فک و چانه انجام بدم . من تاحالا هیچ عملی نداشتم و به خاطر همین خیلی استرس دارم ، میدونم خیلی عمل سختیه و از این بابت خودم و آماده کردم فقط امیدوارم رو چهره ام تاثیر زیادی بذاره و این همه سختی و هزینه کردن ارزشش و داشته باشه

طرلان

سلام عزیزم..شرمنده درگیر امتحانام بود...برای این سوالو پرسیدم ک اخه خیلیا بهم میگن باید ی سال درس خوندنو بزارم کنار!!!منم خیلی روی چهرم حساسم دوست ندارم کسی منو با اون حالتم ببینه...من تمام اتفاقای مهم زندگیمو بعد از جراحیم تصور میکنم خودم خیلی نمی ترسم اما خوانوادم میگن عمل همه ک با موفقیت انجام نمیشه اگه تو جزو همون چند درصد باشی چی؟؟!!!اما باز اطرافیانم همه میگن این جراحیو انجام بدم..موندم[ناراحت]

مهکامه

مرسی عزیزم [قلب] هزینه جراحی : 10 میلیون دستمزد دکتر و هزینه بیمارستان هم 3 - 3.5 به بالا . برای بیمارستان هم باید نوبت گرفت یا همون روز جراحی باید کارهای پذیرش رو انجام داد ؟ من تاحالا هیچ عملی نداشتم اصلا این چیزا رو بلد نیستم .

حکیمه

سلام یعنی میشه بعد دو ماه از جراحی بزگردم خوابگاه؟