خوراکی ها

سلام به دوستان عزیزم ..خوش آمدید ..

خوراکی هایی که زمان بسته بودن فک میتوانید استفاده کنید . 

نکته ی شماره 1 : دوستان عزیزم شما در این مدت کمتر چیزی می خورید پس حواستون و کاملا جمع کنید که بهترین ها و مفید ترین چیزهارو که برای بدنتون و همین طور جوش خوردن استخوان ها و رسیدگی به لثه ها و دندانها لازم هست نوش جان کنید.

نکته ی شماره 2: تا 4 روز اول بعد از عمل شما بیشتر به فرنی ولرم نیاز دارید به این علت که به شستن گلوی شما کمک میکنه و خلط ها رو از بین میبره و همین طور شیر برای شما در این مدت بسیار لازم هست مثل نوزادی که با شیر جان میگیرد.

نکته ی شماره 3 : شما برای خوردن غذا ها میزان ولرم مورد احتیاجتون هست چرا که اگر خیلی گرم باشه نمیتونید بخورید و اگر رو به سردی باشه در گلوتون و میان لثه ها میماسه و باعث آزارتون میشه . 

نکته ی شماره 4: برای خوردن آب میوه ها و غذاهاتون از لیوان های یک بار مصرف استفاده کنید چون نرم هستند و برای خوردن کاملا راحت هستید. 

نکته ی شماره 5: در خصوص غذاهایی که من در لیست می آورم باید حواستون و کاملا جمع کنید که راز استفاده از این غذاها آب گوشت یا آب خورش زیاد هست که با خورش داخل میکسر ریخته میشه و باید به خوبی کاملا میکس بشه چون اگر آبش کم باشه حالت غلیظ پیدا میکنه و از لای دندانها قابل خوردن نیست و اگر به خوبی میکس نشده باشه تکه هایی از آن مابین دندانهاتون گیر میکنه و آزارتون میده و فضای دهانتونو میبنده . 

نکته ی شماره 6: بعد از خوردن هر غذایی حتما و حتما مسواک کنید و با سرم دهانتونو شستشو بدید . ولی بعد از خوردن آب میوه ها میتونید فقط دهانتونو با سرم شستشو بدید .. هر روز صبح مسواک کنید با مسواک بچه ی کوچکی که روز اول تهیه میکنید و خمیر دندان سنسوداین که ضد حساسیت هست هم میتونه یاری دهنده باشه . هر شب مسواک کنید با سرم شستشو بدید و از دهان شویه هم استفاده کنید پاکیزه بودن دهان شما در طول شب بسیار بسیار مهم هست .( این روندی هست که میتونید از روز سوم به کار ببرید ) دو روز اول میتونید برای پاکیزگی دهان فقط هر چه که میخورید با سرم داخل دهانتونو بشویید و پس از اون در رسیور خارج کنید (در این روزها زیاد حس راه رفتن ندارید. )

 

( لیست خوراکی ها )

 

نوشیدنی ها :

*حتما از آب میوه های خالص استفاده کنید و نه از نکتار (بنا بر نکته ی شماره1.)

*آب میوه پالپ دار اصلا استفاده نکنید چون لا به لای دندانهاتون گیر میکنه .

آب معدنی که خودش خیلی مهم هست .(نوشیدن آب و کنار نگذارید.)

 

لیموناد ( این نوشیدنی مورد علاقه ی من بوده و بهتون عالی کمک میکنه هم در روز اول که گفتم و بعد از آن هم که به از بین بردن خلط های داخل گلو کمک میکنه سرحالتون میکنه و باعث تقویت دندان و لثه میشه حتما خنک میل کنید .. در این خصوص آب لیمو هم عالی هست که بخورید اگر تونستید خالی و طبیعی بخورید حتما این کار و انجام بدید.)

آب آناناس خالص 100%( میتونید آماده خریداری کنید هم در سن ایچ و هم شادلی. )

آب انار خالص 100% ( شادلی و سن ایچ استفاده کردم.)

آب انگور خالص 100%(شادلی استفاده کردم در برند دیگه ای ندیدم که باشه. )

آب سیب و کیوی ( این آب میوه در این دوره به شما در زمینه ی سلامت روده کمک میکنه.)

آب پرتقال طبیعی 

آب لیمو شیرین

آب هویچ 

آب سیب 

این  4 تا رو میتونید با هم مخلوط هم بکنید خیلی خوش طعم میشه و همین طور از سرما خوردگی شما رو محافظت میکنه.لبخند

شیر ( حتما بخورید .. من چون دوست نداشتم به صورت خالص نخوردم و به شکل دیگه ازش در خوراکی هام استفاده کردم.اگر دوست دارید که عالی هست.)

شیر موز 

 شیر کاکائو

شیر بستنی 

شیر نارگیل( عالی هست و نارگیل خیلی مفید هست.)

آب کرفس (برای جوش خوردن استخوان عالی هست.)

غذاها :

فرنی (این غذا یکی از مهم ترین ها هست و بهتون خیلی کمک میکنه .. در درست کردن فرنی باید دقت کنند که گلابش زیاد باشه که به این طریق گلاب که مفید هست و هم میخورید و اینکه نه خیلی رقیق باشه و نه غلیظ ..به خوبی هم بخوره چرا که گلوله های هر قدر کوچک هم باعث آزار شما میشه و نمیتونه از لای دندانهای شما رد بشه .)

بورانی اسفناج (اصلا از زیرش در نرید اگر که دوست دارید که مثل من خوش شانس هستید ولی اگر دوست ندارید اصلا بهش فکر نکنید چون انقدر میکس میشه که اصلا دیده نمیشه ..اسفناج بخار پز میشه و بعد با ماست پرچرب میکس میشه داخلش از آب داخل قابلمه اسفناج هم استفاده میشه که رقیق بشه و به خوبی میکس میشه . خیلی خوشمزه هست چون گرمی اسفناج و سردی ماست مخلوط میشه و در آن حال حس خوبی به شما میده . )

خوراک مرغ ( خوراک مرغ پخته میشه طوری که آب زیادی باقی بمونه .. و بعد هم که با یک قاشق ماست میکس میشه به خوبی و نوش جان میکنید.. اگر که نخواستید درست کنید هم میتونید به شکل آماده بگیرید و میکس کنید.)

خورش قیمه ( هم میتونه پخته بشه داخل خانه همراه آب زیادی که باقی بمونه کلا خیلی جا افتاده نباشه و کمی آب اضافه داشته باشه خیلی بهتر هست. این هم با ماست میکس میشه کامل و نوش جان میکنید.و هم میتونید به شکل آماده بگیرید. ولی خورش قیمه سیب زمینی باشه چون بادنجان حساسیت زا هست و شما در این حال نمیتونید هیچ ریسکی کنید.)

کله پاچه ( مهم ترین خوراک شما در این مدت باید همین باشه .. اصلا دوست ندارم و خوشم نمیاد و بو میده هم نداریم .. چون کاملا بهتون جون میده و به جوش خوردن استخوانها عالی کمک میکنه . و چه چیزی بهتر از این؟؟ خب این خوراک و به گونه های مختلف میتونید بخورید . پاچه که گوشت نرمی داره رو همراه آبی که داخل ظرف هست میکس کنید و بخورید.. یا میتونید مغز و جداگانه با آب کله پاچه میکس کنید و بخورید و یا همه ی اینها با هم . زبان میکس شده هم که عالی هست . پس این یکی عالی ترین هست و در روز حتما یک وعده بهش اختصاص بدید. )

خوراک گوشت ( این رو هم میتونید مثل خوراک مرغ با آب گوشت زیاد با ماست میکس کنید و نوش جان کنید.)

کباب کوبیده با آب گوشت( به خوبی و کامل میکس بشه.. آب داخلش زیاد باشه .)

سوپ اسفناج و گوشت ( این هم عالی هست و خوب میکس بشه همراه با ماست )

خب هر کدوم از اینها رو میتونید هر زمانی که دلتون خواست میل کنید کلا هر غذایی و که دوست داشتید یا خانواده میل میکردند و میتوانند همان را به شکل پر آب و کامل میکس شده برای شما هم آماده کنند ولی در نهایت اگر متوجه شدند که با هم تکه هایی داخلش داره میتونند از صافی ریز و درشت رد کنند تا حالتی بشه که بتونید بخورید بعد از چند روز میزان این میکس شدن و پر آبی دستشون میاد . لبخند

+ این پست و میخواستم زمانی که دهانم باز میشه بنویسم ولی خب دوستان مایل بودند زمانش زودتر باشه و من هم زودتر آمادش کردم ..امیدوارم مورد استفاده باشه .

لطفا در خصوص تجربه ی شخصی خودتون در قسمت نظرات هر قسمت بنویسید تا مطالب کنار هم جمع بشه و کمکی باشه برای دوستان عزیزمون که میخوان تازه وارد این عمل بشن و دوستانی که هنوز عمل نکردند هر سوالی هر قدر کوچک و بپرسید اگر هم با تجربه ی شخصی من هماهنگ نباشه دوستانی هستند که پاسخ گوی شما باشند .

و این من هستم،سمن .. از دیار آرزوها.

/ 30 نظر / 33 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهدیه

اینجادیدم یکی دو تاازدوستان عزیز،درباره جراحی فک دوتاخواهر کره ای گفتندمنم کنجکاوشدم ورفتم عکساشونو دیدم،چقدرتغییرکردن داشتم ازتعجب شاخ درمیاوردم[تعجب]بچه ها باورکنیدآدم بایه عمل فک اینقدرتغییر نمیکنه اینا انگارکل صورتشونو عمل کردن،آخه مگه قراره شمارو ببرن اتاق عمل و یکی دیگه رو بیارن بیرون[شوخی] همانطوری که سمن جان هم گفتن شما فقط قراره اون مشکلی که داریدو اذیتتون میکنه حل بشه،درسته که با عمل فک خیلی تغییرات مثبت میکنید و خوشگلتر میشید ولی جاهای دیگه صورتتون که عوض نمیشه[لبخند] من خودم با اینکه مشکلم زیادنبود(الانم یه سال از عملم میگذره و خدارو شکر راضیم)، تغییراتی که کردم اینه که چون چونم عقب بود خیلی تغییر کرده،یه مقدار فرم قرارگرفتن لبام عوض شده و چون دندونام روهم جفت نمیشد و بیشترین مشکلم همین بود الان بعداز برداشتن ارتودنسیام لبخندم قشنگ شده دیگه چشمامو و بینی و گونم که فرقی نکرده[چشمک] چندتاازبچه هایی که مشکل فکشون خیلی مشخص بود و زیبایی صورتشونو گرفته بودو هم بعدازعمل دیدم به نظرم چون قبلااین مشکل توصورتشون حیلی جلب توجه میکردو بقیه اجزای صورتشون خودشو نشون نمیدادازاین لحاظ خیلی خوشگلتر شده بودن[لبخند

بانو

lمرسی مهدیه عزیزم.... خودمم دقیقا همین نظرو دارم ... اگر پیش دکتر شمس هم رفتم و ایشون هم همین نظرو داشتن دور عمل فک رو خط میکشم و همینطور که دکتر مسگرزاده گفتن مشکل من با پروتزم قابل حله ولی به نظر من دل خود ادما مهم تره ... من همش احساس میکنم به این جراحی نیاز دارم اخه با اینکه دندونام روی هم قرار میگیرن اما از نظر ظاهر لب ها خوب روی هم قرار نمیگیرن...البته من به گفته های دکتر مسگرزاده ایمان دارم و حتی اگه چند تا دکتر رفتم و حرف مخالف ایشون زدن باز پیش دکتر مسگرزاده میرم و باهاشون مشورت میکنم....همش پبش خودم میگم شاید من باعث شدم دکتر خوب نتونن معاینه کنن..مثلا به من گفتن بخند من اینقدر بغض و استرس داشتم نمیتونستم یه لبخند بزنم چه برسه به خنده ی گنده ...اخه من توی خندمم یه مقدار لثه ی بالاییم خیلی کم پیدا میشه...بعد سریع دکتر گفتن ببین لبخندتم بی ایراده... نمیدونم..از دیشب تا الان فکرم درگیره..دوستای گلم از ته دلتون دعا کنین منم مشکلم حل شه..هرجور هست چه با عمل فک و چه بی عمل...چون به قول سمن این ارزوی من خیلی خیلی درونم بزرگ شده:((((

بانو

بچه ها من همیشه به خودم میگم خدا ادما رو به بهترین شکل افریده...کسانی مثل این دختر کره ایا یعنی کوبیدن از اول ساختن[خنده] اما اگر واقعا مشکلی هست هر چنر کوچک اونو میتونین حل کنین چون به هر حال خدا این علم رو در اختیار ادما گذاشته اما یکی که مثلا دماغش خیلی خوبه اخه واسه چی عمل کنه[خرخون]

نازنین

سلام سمن جون امیدوارم حالت از روزای قبل بهتر و بهتر باشه امرو از صب هر ی ساعت میومدم تو وبت تا ببینم جوابمو دادی یا نه نگرانت شده بودم چون تا حالا خبری نبود ازت ولی الان تا دیدم جوابمو دادی خیلی خوشحالم ک خوبی فردا نوبت دکتر دارم قراره بگه واس عمل امادم یا نه واسم دعا کن سمنم خیلی داغونم این روزا

بانو

مهدیه جان یه سوال دکتر شمس راحت وقت میدن؟یا مثل دکتر مسگرزاده طول میکشه البته فردا میخوام زنگ بزنم اما خوب اگه امشب جواب بدی خیالم راحت تر میشه

مهدیه

بانو جان اگه برای ویزیت بخوای که خیلی زود بهت وقت میده، ولی اگه منظورت عمله که مسلما یه مدتی طول میکشه (البته اگه لازم باشه ارتودنسی کنی، باید فکت برا عمل آماده بشه، اگرم ارتودنسی نخوای که فکر نکنم دیر وقت بده) راستی عزیزم بعدازظهر از ساعت 4 تا 7 تماس بگیر، فردا هم مطب میدان شهدا هستش.

بانو

خیلی ازت ممنونم مهدیه نه منظورم همون ویزیت بود...خداروشکر که زود وقت میده پس حتما فردا زنگ میزنم....خدایا به امید تو[دلشکسته]

نازنین

مرسی سمنم ک بهم امید میدی خیلی خوشحالم ک باهات اشنا شدم عزیزم خیلی ب این حرفا نیاز داشتم و دارم خیلی خوشحالم ک روز ب روز بهتر و بهتر میشی قربونت برم خدا کنه منم این روزارو خوب و خوب بگزرونم مراقب سمنم باش عزیزم

arezoo

سلام سمن عزیزم کجایی؟خبری ازت ندارم نگرانتم خداروشکر فکر کنم همین روزاست که از سیم پیچ بودن راحت بشی... خوشحالم که دوست خوبی مثل تو دارم و الان و این لحظه دارم تصور میکنم که شاد و راضی و امیدوار داری واسه خودت کیف میکنی که به ارزوت رسیدی [لبخند] ایشالا منم به زودی به ارزوهام برسم ارزوهایی که تو وجودم ریشه دارن و ایمان دارم که بهشون میرسم[لبخند]

بانو

سمن جووونم کجایی دوستی جون؟؟؟ سمن من موندم پیش دکتر شمس برم برای ویزیت یا حراجی؟ تو چی فکر میکنی؟؟؟؟؟